Nieuws

nieuws artikel

vr 27.08.10

Feenstra: 'Nu had ik dienstencentrum nooit gekocht'

Door: IKON

Had directeur Haaije Feenstra (foto) van de dienstenorganisatie van de Protestantse Kerk vandaag het Landelijk Dienstencentrum moeten kopen, dan had hij het niet gedaan. "Ik zou nooit een gebouw kopen waarvoor op voorhand huurders nodig zijn", zegt hij in opinieblad Woord & Dienst dat morgen verschijnt.

In november buigt de synode (landelijke kerkvergadering) zich over de huisvesting van de kerkbestuurders. Naast het Dienstencentrum in Utrecht bezit de Protestanste Kerk ook Hydepark in Doorn. Als de PKN geen ruimte zou verhuren aan derden, zou er behoorlijke leegstand zijn. 

Het Dienstencentrum werd in 1999 geopend. Op het hoogtepunt telde de Dienstenorganisatie zo’n vierhonderd formatieplaatsen. In 2009 waren dat er nog 342, en in 2012 moet dat zijn teruggebracht naar 324, volgens het beleidsplan 2009-2012 van de Protestantse Kerk. In 2008 werden al de provinciale dienstencentra gesloten, met 140 formatieplaatsen. Daarvoor in de plaats kwamen drie steunpunten (gehuurd van plaatselijke gemeenten) en gemeenteadviseurs die landelijk in dienst zijn. 

Lees verder in het Friesch Dagblad